NCK
  • Potrzebna krew przyjdź do najbliższego CKIK i oddaj krew. Uratuj życie!
  • Dawcy-Covid-19
  • Ośrodek Dawców Szpiku
  • Wymiana centrali telefonicznej
  • Chwyć czerwoną nitkę
  • KVPNG

RAJD PO KREW WYSTARTOWAŁ!

3 lipca br. rozpoczęła się akcja „Rajd po krew”, w ramach której mieszkaniec woj. lubelskiego pan Janusz Kobyłka przez miesiąc będzie podróżował rowerem po Polsce, aby promować ideę oddawania krwi. Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Krew to prawdziwy dar, którego nie da się zastąpić ani sztucznie wyprodukować. Dzielenie się nią to dzielenie się darem życia. I właśnie z takim przesłaniem Pan Janusz, pasjonat kolarstwa z Lubartowa pokona na rowerze ponad 2500 km, okrążając całą Polskę po trasie w kształcie wielkiego serca oraz zachęcając innych do honorowego oddawania krwi. „Rajd po krew” będzie trwał przez ok. 30 dni, a relacje z niego będą na bieżąco publikowane  mediach społecznościowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Warto dodać, że jest to już trzecia tego typu podróż Pana Janusza Kobyłki
w szczytnym celu. W ubiegłym roku przejechał rowerem ponad 2017 kilometrów, zachęcając Polaków do wspierania rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością.

Akcja została objęta Patronatem Honorowym Wojewody Lubelskiego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Telewizja Polska SA Oddział Lublin oraz Polskie Radio Lublin. Rajd wspierają firmy: Crosso, Raso oraz producent odzieży sportowej Martombike.

 

Partnerzy

facebook