Szkolenia dla lekarzy stażystów z zakresu transfuzjologii
Kursy dla lekarzy stażystów są realizowane, na podstawie umowy pomiędzy Województwem Lubelskim reprezentowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego a Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie reprezentowanym przez Dyrektora RCKiK w Lublinie, w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski, na szkolenia lekarzy i lekarzy dentystów w ramach staży podyplomowych w danym roku, w części dotyczącej transfuzjologii klinicznej.
Terminy kursów w danym roku, RCKiK w Lublinie ustala na podstawie listy lekarzy skierowanych do odbycia stażu podyplomowego na terenie Lubelskiej Izby Lekarskiej, przesłanej do RCKiK Lublinie przez Komisję Kształcenia Medycznego Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie.
Program kursu z zakresu transfuzjologii dla lekarzy stażystów
REGULAMIN ZDALNEGO SZKOLENIA ORGANIZOWANEGO
W 2022 r.
Z ZAKRESU TRANSFUZJOLOGII KLINICZNEJ DLA LEKARZY W TRAKCIE STAŻU PODYPLOMOWEGO
I. Postanowienia ogólne
- Organizatorem szkolenia z zakresu transfuzjologii klinicznej dla lekarzy w trakcie stażu podyplomowego jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
- Szkolenie prowadzone jest w trybie zdalnym w sposób umożliwiający dwukierunkową łączność w czasie rzeczywistym między uczestnikiem kursu a wykładowcą z wykorzystaniem platformy e-learningowej Moodle oraz aplikacji do komunikacji on-line Microsoft Teams.
- Osobami uprawnionymi do udziału w szkoleniu są lekarze w trakcie stażu podyplomowego skierowani na szkolenie przez Komisję Kształcenia Medycznego Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie.
- Szkolenie prowadzone będą on-line w terminie:
26 – 30.09.2022 r.
24 – 28.10.2022 r. dla lekarzy stażystów rozpoczynających staż od 1 października 2022 r.
14 – 18.11.2022 r. dla lekarzy stażystów rozpoczynających staż od 1 października 2022 r.
II. Rejestracja
- Rejestracja na szkolenie odbywa się on-line pod adresem https://e-szkolenia.rckik.lublin.pl/ lub poprzez stronę: www.rckik.lublin.pl /szkolenia/szkolenia dla lekarzy stażystów z zakresu transfuzjologii i polega na założeniu indywidualnego konta użytkownika ze statusem „Student” na platformie Moodle. Należy tam podać: imię, nazwisko, własny adres mailowy i numer telefonu.
- Rejestracja na „platformę e-learningową” jest otwarta i dostępna każdego dnia, jednak uczestnik szkolenia musi dokonać rejestracji nie później niż 24 godziny przed planowanym terminem rozpoczęcia szkolenia. Jeżeli szkolenie rozpoczyna się w poniedziałek, to rejestracji należy dokonać nie później niż w piątek do godziny 15:00.
- Organizator dokonuje weryfikacji listy zarejestrowanych uczestników z listą lekarzy stażystów przekazaną przez ORL w Lublinie.
- Zapisu uczestnika na konkretny termin szkolenia dokonują administratorzy platformy e-learningowej.
III. Przebieg szkolenia
- Szkolenie na platformie Moodle otwiera się o godz. 8:00 każdego dnia, w terminie szkolenia, na jaki uczestnik został zgłoszony. Dostęp do treści szkolenia udzielony będzie przez administratorów platformy e-learningowej.
- Przed rozpoczęciem szkolenia, pierwszego dnia, każdy uczestnik zobowiązany jest do potwierdzenia zapoznania się z regulaminem, programem szkolenia e-learningowego oraz klauzulą informacyjną. W tym celu uczestnik klika w link "Potwierdzenie zapoznania się z regulaminem i programem szkolenia oraz klauzulą informacyjną" i odpowiada na zawarte tam pytania. To z kolei uaktywnia listę obecności – uczestnik klika w link z "listą obecności" obok znaku "?" zaznacza odpowiedź „obecny” i zapisuje swój wybór. Następnie uaktywnia się opcja "E-szkolenie", gdzie należy kliknąć "kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania". Po uruchomieniu aplikacji Microsoft Teams będzie można brać udział w wykładach, a później przystąpić do testów cząstkowych. Każdy uczestnik zobowiązany jest do potwierdzenia obecności na szkoleniu każdego dnia kursu w godzinach.: 8:00 – 9:00. Po godzinie 9:00 nie będzie możliwości uzyskania potwierdzenia obecności. Niezaznaczenie obecności skutkować będzie brakiem dostępu do aplikacji Microsoft Teams, jak również brakiem dostępu do szkolenia w dniach kolejnych.
- Szkolenie obejmuje 15 tematów, prezentowanych przez wykładowców, zgodnie z zatwierdzonym programem.
- Uznanie obecności oraz zaliczenie danego dnia szkolenia odbywa się na podstawie:
- udzielonej odpowiedzi w „liście obecności” każdego dnia trwania szkolenia,
- uczestnictwa w wykładach za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams,
- rozwiązania testów po zakończonych wykładach. Ilość testów równa się ilości wykładów - do każdego wykładu jest przyporządkowany oddzielny test. Każdy test obejmuje 10 pytań. Próg wymagany do zaliczenia wynosi 7 pozytywnych odpowiedzi z każdego testu. Uczestnicy mają obowiązek zaliczenia testów do godz. 15:00 w dniu, w którym prezentowane były wykłady. Wynik punktowy testu będzie dostępny bezpośrednio po rozwiązaniu testu.
5. Brak zaliczenia testu cząstkowego po zakończeniu wykładów w danym dniu szkolenia powoduje niedopuszczeniem do kolokwium końcowego.
IV. Zaliczenie szkolenia
- Zaliczenie szkolenia odbywa się na podstawie kolokwium, które przeprowadzane jest w formie testu on-line na platformie Moodle w piątym dniu szkolenia. Test będzie dostępny od godz. 8:00 do godz. 12:00.
- Warunkiem dopuszczenia do kolokwium jest zaliczenie wszystkich testów w poszczególnych dniach szkolenia.
- Kolokwium składa się z 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Dopuszczalne jest dwukrotne podejście do kolokwium. Limit czasu na jedno podejście wynosi 60 min. Próg wymagany do zaliczenia kolokwium to 38 pozytywnych odpowiedzi.
- W przypadku niezaliczenia kolokwium przeprowadza się test poprawkowy na analogicznych zasadach.
V. Postanowienia końcowe
- W przypadku awarii lub poważnych utrudnień w komunikacji internetowej po stronie organizatora lub uczestników możliwe jest przesunięcie terminów, o których mowa w pkt I ppkt 4.
- W przypadku:
- problemów z dostępem uczestnika do szkolenia należy to zgłosić natychmiast w dniu, w którym rozpoczyna się szkolenie do Działu Informatycznego: nr tel. 81 532 62 75 w. 140
- zagadnień organizacyjnych – sprawy są załatwiane przez Dział Organizacyjno-Prawny: nr tel. 81 532 62 75 w. 122
3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie, decyzje podejmuje Dyrektor RCKiK w Lublinie.
Kliknij aby zapisać się na szkolenie